Pred samotným zateplením stavby sa odporúča preverenie vlhkostných pomerov, aby sa zistilo, či prevedením zateplenia stavby nedôjde k výraznému zhoršeniu vlhkostných podmienok a k vlhnutiu stavby. Pri starších domoch, alebo bytových domoch prestup vlhkosti nemusí byť výrazný, avšak po zateplení domu sa vlhnutie znásobí.
Prečo po zateplení budova začne výrazne vlhnúť?
Zateplením domu sa difúzne uzatvára fasáda stavby, a zabraňuje sa odparovaniu vlhkosti z povrchu muriva. Vlhnutie sa znásobuje, čo možno pozorovať na povrchu muriva tvorbou vlhkých máp, plesní, vznik potuchliny, postupne neskôr narušovaním a opadávaním omietky, tvorbou soľných výkvetov v podobe bieleho kryštalického prášku.
Ako zistiť, či po zateplení bude stavba vlhnúť?
Obhliadkou stavby, prevedením merania je možné aj nedeštrukčným spôsobom zistiť aktuálne vlhkostné pomery v murive domu a následne vieme predpovedať, či po zateplení začne stavba vlhnúť.
Ako zabrániť vlhnutiu stavby?
Pri poškodenej vodorovnej, zvislej izolácii stavby odporúčame využiť nedeštrukčnú technológiu tlakovej aplikácie izolačnej hmoty WBg do muriva, bez nutnosti odkopávania stavby, odnažovania základov, narušenia statiky stavby. Izolačná hmota sa aplikuje tlakovou pumpou pod tlakom 2-3 bary, reaguje s vlhkosťou obsiahnutou v murive, rozpína sa a pozvoľne preniká kapilárnym systémom muriva.
Izolačná hmota dokonale vyplní póry stavebného materiálu a vytvorí súvislú izolačnú vrstvu. Izolačná hmota obsahuje ióny striebra, má antibakteriálne účinky, zabráni vzniku plesní a potuchliny.
Plánujete využiť dotácie z programu plán obnovy a zateplenie budov?
Využite bezplatné posúdenie stavby pre obmedzenie vlhnutia v budúcnosti:
Info. linka +421 904 066 066
www.odvlhceniestavieb.sk
ELCOP, s.r.o.
Piesková 1153/14
949 01 Nitra
IČO: 31605826
IČ DPH: SK2020476139
Be the first to comment